-->
با حضور وزیر بهداشت؛ افتتاح طرح ازمایشی ادغام طب ایرانی سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان
پنجشنبه 3 مهر 1399 10:50

آیین افتتاح طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت و درمان در شهرستان اردکان یزد با حضور وزیر بهداشت از طریق ویدیو کنفرانس، استاندار، نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزرات بهداشت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد افتتاح شد.


به گزارش وب دا یزد- وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی گفت: این طرح یکی از پروژه های پویش #ره_سلامت در راستای تحقق ماده ۱۲ سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است. دکتر نمکی ادامه داد: اجرای این طرح از حدود یکسال گذشته در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر کمیته‌های علمی، اجرایی، پایش و ارزشیابی طرح تشکیل شده‌ و با افتتاح رسمی آن، دوره‌های آموزشی درخصوص محتوای طرح نیز برای مربیان بهورزی و کارشناسان بخش بهداشت برگزار می‌شود. وی افزود: طب ایرانی سنتی به‌عنوان جزء جدانشدنی دیرینه فرهنگی کشور، با آموزه‌های مبتنی بر اصلاح سبک زندگی خود می‌تواند اثرات چشمگیری در پیشگیری از بروز بیماری‌ها داشته باشد.

دکتر نمکی تصریح کرد: نظام شبکه بهداشتی و درمانی، به‌عنوان اساسی‌ترین ساختار در نظام سلامت کشور، نقش مهمی در پیشگیری از بروز بيماري‏ ها و حفاظت از سلامت جامعه برعهده دارد که با اجرای طرح ادغام خدمات طب ایرانی، سنتی در این سیستم یکپارچه، زمینه‌ای مناسب برای بهره‌مندی مردم از خدمات این حوزه، به‌دور از افراط و تفریط، فراهم می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: طرح ادغام خدمات طب ایرانی سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان برای اولین بار در کشور، در شهرستان اردکان اجرا می‌شود و اجرای موفقیت‌آمیز آن می‌تواند الگویی برای دیگر شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور باشد.

 

 

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.