-->
امادگی منسجم دانشگاه علوم پزشکی یزد جهت مقابله با کرونا در شش ماهه دوم
يكشنبه 30 شهريور 1399 12:40

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از امادگی دانشگاه علوم پزشکی یزد جهت مقابله با کووید 19 در شش ماهه دوم سال در استان یزد خبر داد.


به گزارش وب دا یزد- دکتر تبریزی در پایان سفر سه روزه خود به استان یزد گفت: این سفر با دو هدف ارزیابی و پایش میزان آمادگی دانشگاه و شهرستان‌های استان جهت مقابله با کووید ۱۹در شش ماهه دوم سال و ارزیابی آغاز ادغام طب ایرانی اسلامی در نظام شبکه های بهداشتی درمانی انجام شد.

وی افزود: ۶ تیم پایش و ارزیابی در هر هفته به یک استان در کشور سفر و میزان آمادگی استان‌ها را ارزیابی می کنند و پنج نفر از کارشناسان ارشد وزارت بهداشت از 10 شهرستان استان و ۱۴ مرکز منتخب کووید ۱۹بازدید کردند. nکتر تبریزی با اشاره به برنامه ریزی منسجم و نظم دانشگاه در جهت آماده کردن شهرستان‌ها و خدمت‌رسانی به هم شهریان اظهار داشت: برای هر شهرستان، یک رابط از همکاران حوزه معاونت بهداشت انتخاب و کار های ارزیابی، پایش، مداخله و ارتقاء کیفیت خدمات مرتبط با کووید ۱۹را مدیریت و و آموزش عموم مردم هم به نحو مطلوب برنامه‌ریزی شده و از رسانه‌های مختلف در حال انجام می باشد.

وی گفت: آموزش به نیروهای بهداشتی به  خوبی انجام شده و تجهیزات حفاظت فردی به میزان کافی در اختیار همکاران در واحدهای مختلف قرار گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت تصریح کرد: سازمانهای مختلف در استان یزد اعم از ادارات، ارگانها و نهادها با یک هدف مشترک در جهت مقابله با کووید 19 فعال هستند و مشارکت مردمی و خیران  برای تامین وسایل حفاظت فرئدی و اموزشی با کمک خیران انجام شده است

وی گفت: برنامه هر خانه، یک پایگاه سلامت در دانشگاه فعال شده و سفیران سلامت از بین خانواده ها جذب و در حال آموزش هستند.

 

دکتر تبریزی ادامه داد: جلب مشارکت گسترده مردم، همکاری بین بخشی، همدلی بسیار زیاد در دانشگاه و همکاران و دلسوزی و انگیزه بالا سبب می شود که انشالله در فصول پاییز و زمستان مشکلی در جهت مقابله با کووید 19پیش نیاید.رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان گفت: مقرر شده برنامه طب ایرانی- اسلامی در نظام شبکه های بهداشتی درمانی ادغام شود و شهرستان اردکان به عنوان پایلوت در جهت اجرای آزمایشی برنامه انتخاب شده است و به زودی شاهد اجرای این برنامه خواهیم بود.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.