-->
مشکلات قلبی عروقی عمده ترین ماموریت های اورژانس یزد
دوشنبه 24 شهريور 1399 16:00

مشکلات قلبی عروقی و حوادث ترافیکی، عمده ترین ماموریت های اورژانس یزد را به خود اختصاص داده اند.


به گزارش وب دا یزد- رئیس سازمان اورژانس یزد در آستانه ی روز ملی فوریت های پزشکی در جمع اصحاب رسانه گفت: در سال گذشته ۷۰ هزار ماموریت توسط نیروهای اورژانس در استان انجام شده است که ۶۶ هزار نفر به طرق مختلف توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شده اند‌.

دکتر دهقان افزود: در یک سال گذشته بیماری های قلبی عروقی و حوادث ترافیکی عمده ترین ماموریت اورژانس بوده است.وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۸ هزار ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی به اورژانس استان گزارش شده است که ۱۶۱ نفر در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

رییس سازمان اورژانس استان تصریح کرد: هم چنین  حادثه سقوط از ارتفاع، مسمومیت با گاز منواکسید کربن، مسمومیت با الکل، غرق شدگی و مسمومیت های دارویی در رتبه های بعدی قرار داشته اند.دکتر دهقان خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۰ نفر از هم استانی ها به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسید کربن، ۹ نفر به دلیل مسمومیت با الکل و ۲۰ نفر به دلیل غرق شدن در استخرهای کشاورزی جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به ماموریت بالگرد اورژانس هوایی به مناطق ییلاقی، صعب العبور و دوردست افزود: در سال گذشته ۱۹۰ مورد در خواست امداد هوایی به این مرکز گزارش شده است که عمدتا مربوط به حوادث ترافیکی و مشکلات قلبی عروقی بوده است. رئیس سازمان اورژانس استان تاکید کرد : در حال حاضر صد نقطه در استان جهت فرود بالگرد اورژانس هوایی  آماده شده است.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.