-->
از برترین های برنامه سفیران سلامت دانشجویی دانشگاهها و حوزه های علمیه یزد تجلیل شد
يكشنبه 31 شهريور 1398 14:56

به همت واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان یزد از هماهنگ کنندگان برتر برنامه سفیران سلامت دانشجویی شهرستان یزد تجلیل شد .


به گزارش وبدا یزد- سرپرست مرکز بهداشت شهرستان یزد در این مراسم گفت: هم اینک"سه هزار و 414 سفیر سلامت دانشجویی" با حمایت و هدایت 24 نفر از معاونین فرهنگی و رابطین هماهنگ کننده، اهداف و برنامه سفیران سلامت جوانان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد را یاری می کنند.

دکترعلی اکبر موسوی ندوشن اظهار داشت: هم جهت با فعالیت دانشگاه ها، دانشکده ها و حوزه های علمیه شهرستان، تعداد قابل قبولی سفیر تربیت شده اند که این درصد درسال تحصیلی 97-98 به میزان 7.4 درصد می باشد.

وی پنجمین اولویت طرح تحول نظام سلامت را اجرای برنامه "خودمراقبتی" ذکر کرد و گفت: خود مراقبتی بخشی از طرح تحول نظام سلامت به حساب می آید که هدف از آن پیشگیری و ارتقای سطح سلامت با استفاده از ظرفیت افراد و خانواده هاست.

 

وی خاطر نشان کرد: سفیر سلامت عضوی از اعضای یک خانوار و جامعه است که به صورت داوطلبانه و مختار مسئولیت انتقال مطالب آموخته شده در حوزه سلامت، را به اعضای خانواده و جامعه بر عهده دارد.

 

موسوی با تشریح مولفه های موثر بر سلامت و ضرورت تغییر سبک زندگی همچنین به نقش ارزنده معاونین و رابطین هماهنگ کننده برنامه سفیران سلامت در جذب سفیران، افزایش سطح مهارت و آگاهی آنها، ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه، مطالبه گری واقعی مردم از بخش های مختلف حوزه سلامت، پیشگیری، شناسایی و درمان به موقع انواع بیماریهای واگیردار، غیر واگیر و بعضا نوظهور پرداخت .

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان یزد در بخش پایانی مراسم تجلیل از منتخبین دانشگاهها، دانشکده ها و حوزه های علمیه خواستار مشارکت و تعامل هرچه بیشتر ادارات، سازمانها، دستگاهها، نهادها ، دانشگاهها ... با واحدهای مختلف این مرکز شد و در ادامه تاکید کرد: هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید انتظار می رود مسئولین و مدیران مراکز آموزشی، پرورشی و تربیتی، همکاری های لازم را با بازرسان و کارشناسان بهداشتی این مرکز معمول داشته باشند و با انجام بازدیدهای فنی و ارائه توصیه های بهداشتی لازم، گام های موثری در زمینه رعایت بهداشت فردی، کنترل وعرضه مواد غذایی، حفظ سلامت و بهداشت عمومی خصوصا در اماکن مشمول و حساس (مراکز تجمعی، رستوران ها، بوفه های مدارس، سلف سرویس ها، خوابگاهها و ...) برداشته شود./


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.