-->
نخستین سمینار گردشگری سلامت يزد برگزار شد
چهارشنبه 6 شهريور 1398 11:15

نخستين سمينار گردشگري سلامت يزد با هدف ارزیابي عوامل موثر در توسعه صنعت گردشگري سلامت استان يزد برگزار شد.


به گزارش وبدا- يزد- معاون درمان دانشگاه در اين سمينار گفت: در حال حاضر تعداد سه هزار و ٢٠٠ متخصص، فوق تخصص، پزشك عمومي، داروساز و دندانپزشك در سطح استان فعال است.

محمود نوري شادكام افزود: وجود سه هزار تخت بيمارستاني و ٢٠بيمارستان خصوصي، دولتي، خيريه، دانشگاهي و تامين اجتماعي در سطح استان، بستر مناسبي جهت پذيرش بيماران بومي و غيربومي را فراهم كرده است و اين امر مي تواند زمينه ساز جذب بيماران خارجي را هم ايجاد كند.

وي همچنين از اعطاي مجوز پذيرش بيمار بين الملل به هفت بيمارستان استان شامل افشار، شهيد صدوقي، شهداي كارگر،گودرز،سيدالشهداء،امام جعفر صادق(ع) ميبد و فاطمع الزهراء (س) مهريز خبر داد و گفت:جذب گردشگر سلامت نيازمند تامين زيرساخت هاي لازم در بيمارستانها و مطب هاي پزشكان در سطح استان است كه مشكلات متعددي در اين زمينه وجود دارد.

وي خاطر نشان كرد: توسعه، اشتغال،رونق اقتصادي و علمي مستلزم رونق صنعت گردشگري سلامت به عنوان يك صنعت پربازده و سودآور است.

معاون درمان دانشگاه در ادامه افزود: با فعال شدن شركتهاي تسهيل گردشگري سلامت، استان يزد به سرعت مي تواند در عرصه جذب بيمار خارجي و گردشگر سلامت نقش مهمي در سطح كشور ايفا كند.

رييس دانشگاه هم در اين سمينار با اشاره به ظرفيت هاي درماني استان يزد گفت: رتبه هفتم كشوري درحوزه آموزش پزشكي، رتبه نخست در تعداد پزشك و تعداد تخت بيمارستاني،رتبه اول در بومي بودن پزشكان و رتبه چهارم در زير ساخت هاي درماني نشان دهنده جايگاه والاي يزد در عرصه آموزش پزشكي، بهداشت و درمان است.

محمد رضا ميرجليلي افزود:گردشگري سلامت يك مقوله سيستماتيك است و راه اندازي آن نيازمند همكاري تمامي دستگاههاي دخيل در اين امر است و استان يزد ظرفيت هاي بسياري در اين حوزه دارد كه مغفول مانده است.

همایش "ارزیابی عوامل موثر در توسعه صنعت گردشگری سلامت استان يزد" در سالن همايش هاي باقرالعلوم با حضور مسئولان كشوري و دانشگاهي در حال برگزاريست.

 

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.