-->
در سومین نشست از سلسله نشست های سه شنبه های فرهنگی یزد؛ آیین معرفی نسخه های خطی طب ایرانی برگزار شد
سه شنبه 5 شهريور 1398 10:15

آیین معرفی نسخه های خطی طب ایرانی با محوریت آثار ابن سینا و زکریای رازی در گنجینه ی کتابخانه و موزه وزیری یزد برگزار شد.


 

به گزارش وبدا- یزد-این مراسم با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه(دکتر مسعود میرزایی)،پزشک و متخصص تازیخ پزشکی و عضو هیات علمی بنیاد دائره المعارف اسلامی(دکتر صدر)،اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان کتابخانه و موزه وزیری یزد برگزار شد.در این مراسمم دکتر مسعود میرزایی پیرامون احداث و راه اندازی نخستین و قدیمی ترین مدارس در یزد به ایراد سخنرانی پرداخت و در خصوص موضوع وقف نامه ها و نسخ خطی نوشته شده توسط دانشمندان یزدی مباحثی را ذکر کرد.

رییس کتابخانه و موزه وزیری یزد هم در این مراسم گفت: در کتابخانه و موزه وزیری یزد تعداد پنج هزار نسخه خطی،6 هزار نسخه سنگی،60 هزار سند تاریخی و 6 هزار و 500 عکس تاریخی نگهداری می شود و در معرض بازدید عموم قرار دارد.دکتر محمدرضا ملک ثابت افزود: تمامی نسخ خطی از حدود 40 کتابخانه در سطح استان جمع آوری شده و جهت نگهدای در مخزن با امنیت بسیار بالا به کتابخانه وزیری منتقل شده است.

وی اظهار داشت:در حال حاضر تعداد 20 نسخه خطی در زمینه علوم و دانش پزشکی دز موزه وزیری یزد نگهداری می شود.در این مراسم که سومین نشست از سلسله نشست های سه شنبه های فرهنگی یزد بود از نسخه نفیس و بی نظیر الاتفاق و الافتراق لصنعه التریاق رونمایی شد.

 


بازگشت

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.