-->
نشست پائیزی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد
چهارشنبه 21 آذر 1397 02:34


به گزارش روابط عمومی عمومی مرکز بهداشت شهرستان یزد شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان در بیستم آذرماه سال 1397 با حضور رئیس جدید مرکز بهداشت شهرستان، معاون فرماندار و دیگر اعضای شورا در سالن ولایت فرمانداری یزد تشکیل جلسه داد.

دکتر محمدعلی جعفری معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری یزد ، دراین نشست با معرفی  دکترموسوی  به عنوان « رئیس جدید مرکز بهداشت شهرستان یزد » ضمن آرزوی موفقیت برای وی در این سمت ، از زحمات دوسال گذشته دکتر اعلائی « رئیس سابق این مرکز» تشکر کرد.

معاون سیاسی فرماندار یزد در ابتدای این جلسه با بیان خلاصه ای از عملکرد جلسه گذشته شورای سلامت، مصوبات اجرا شده، در حال اجرا و اجرا نشده، خواستار مسئولیت پذیری بی دریغ مسئولین در قبال سلامت و امنیت غذایی مردم شد و در این رابطه به اعضاء و نمایندگان ادارات و دستگاه های اجرائی تاکید کرد تا در جهت حفظ سلامت و رفاه اجتماعی همت گمارند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد هم با قدردانی از زحمات چندین سال اخیر اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، مهم ترین مصوبات اجرائی جلسه گذشته را یادآور شد.

دکتر سید علی اکبر موسوی با برشمردن از پتانسیل های موجود در شهرستان یزد و معضلات موجود به اهمیت مقابله با بیماری های ناشناخته، پنهان و سرطان زایی برخی مواد خوردنی، آشامیدنی،آرایشی وبهداشتی اشاره و تصریح کرد غفلت از بیماری های مذکور آثاری بس مخرب تر و صدماتی غیر قابل جبران بر سلامت شهروندان درمقایسه با بیماری های واگیر یا غیرواگیر برجای خواهد گذاشت.

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد با اشاره به افتتاح سامانه اطلاعات ومشخصات ذاکرین، مداحان، مسئولین هیئات مذهبی و معتمدین درمحلات یزد افزود: بسیار علاقه مند به دخالت و مشارکت این افراد درمسائل بهداشتی، آگاهی بخشی عمومی و افزایش سطح سواد سلامت مردم می باشد.

برخورد قاطعانه با آلوده کنندگان محیط زیست به ویژه صنایع آلاینده، رها سازی فاضلاب های خانگی و صنعتی توسط حاملین تانکرهای حمل فاضلاب در مناطق حاشیه، کور و بعضا درمجاور سفره های منابع آب زیرزمینی، ضرورت اجرای طرح پهنه بندی در دامداری ها، توسعه زیر ساختی شبکه های جمع آوری فاضلاب و فرهنگ سازی عمومی به منظور حذف کیسه های پلاستیکی و نایلونی درخبازی های شهرستان یزد، تعیین محل دفن مناسب لاشه های دام سنگین در منطقه محمودی از مهم ترین بندها و مصوبات نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان یزد در این دوره بوده است


بازگشت

دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد,مرکزبهداشت شهرستان یزد,شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان یزد

نویسنده ای وجود ندارد

پبامی موجود نمی باشد.