پیوند به
موقعیت وب

 

دفتر مقام معظم رهبری
رهبري
ریاست جمهوری
ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
   

دانشگاه علو م پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس

 

آدرس وب سایت جدید بیمارستان طبس

با توجه به انتزاع شهرستان طبس از استان یزد و الحاق آن به استان خراسان جنوبی وب سایت جدید بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس به  http://btabas.bums.ac.ir  تغییر یافت                      

دارد به خنده چشم جهان باز می شود     یعنی که عید فطر تو آغاز می شود

در تنگنای روزمرگی، از پشت جاده های تاریک گناه و وسوسه، به دست های پر نیازمان آموختیم که تنها رو به آسمان بی کران کرامت و مهربانی تو دراز شوند و در ورای سیاه ترین لحظه های تنهایی، به امید نور روشن درگاهت، به انتظار بنشینند.
پروردگارا! زنگارهای سیاه دل را در جام طلایی رمضان شست وشو داده و با روحی تطهیر شده از هر آنچه ناپاکی، به سویت می شتابیم.

خدایا! در ناب ترین ثانیه های راز و نیاز با تو، میهمان سفره های رنگینت بودیم و در تپش نبض تند زمان، چه زود، بدرقه کردیم روزهای روزه داریمان را و حالا با روحی سرشار از معنویت و دل های لبریز از مهر تو، دست های در هم گره شده ای که بوی وحدت می دهند و شعارشان همدلی است، با قدم های استواری که مقصدشان یک پارچگی است، به استقبال روز موعود می شتابیم؛ در شکوه و عظمت نماز عید، غرق شده و با رمضان وداع می کنیم. فرشتگان آسمان، رشک می برند به این همه یکرنگی و اتحاد ما.

الهی! نگذار که روزهای بعد از این، عطر پاک رمضان را در یادها گم کند  

به نماز می ایستم و پنج تکبیر می زنم بر دنیا و هر آنچه مرا از نوازش نسیم رحمتت دور می سازد. می خواهم حسن ختام میهمانی ات، ابتدای آشنایی تازه ام با تو باشد.
اکنون به مدد عبورم از باغ صیام، عطر گل های تازه عبودیّت را آن چنان در سر دارم که بیدارتر از همیشه، می بینمت. چه شیرین است طعم میوه های آسمانی تو، آن هنگام که دست بر قنوت نماز عید بر می داریم و تو را زمزمه می کنیم: «اَنْ تُدْخِلَنی فی کُلِّ خَیر...»

«دارد به خنده چشم جهان باز می شود     یعنی که عید فطر تو آغاز می شود»                                      

 

بازديد دكتر صالحي از روند اجراي برنامه حاكميت خدمات باليني در بيمارستان طبس

دكتر صالحي رياست اداره امور بيمارستان هاي معاونت درمان از روند اجراي برنامه حاكميت خدمات باليني در بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس بازديد نمود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در اين بازديد كه بيش از 5 ساعت به طول انجاميد دكتر صالحي ضمن بازديد از بخش هاي مختلف بيمارستان و گفتگو با پرسنل، از نزديك نحوه اجراي محورهاي هفتگانه برنامه حاكميت خدمات باليني در بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس مورد ارزيابي قرار داد. وي در پايان اين بازديد از ميزان پيشرفت اجراي برنامه در بيمارستان طبس ابراز رضايت نمود.

                 

برگزاري جلسه آموزش مباني حاكميت خدمات باليني  در بيمارستان طبس

جلسه آموزشي مباني حاكميت خدمات باليني ويژه كاركنان بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس در اين مركز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در اين جلسات آموزشي كه به منظور افزايش سطح آگاهي پرسنل در خصوص برنامه حاكميت خدمات باليني در دو جلسه و براي تعداد 100 نفر از كاركنان بيمارستان برگزار شد عباس زاده كارشناس حاكميت خدمات باليني بيمارستان در خصوص محورهاي هفتگانه اين برنامه توضيحاتي ارائه نمود.لازم به ذكر است گرفتن پيش آزمون و پس آزمون از شركت كنندگان و پرسش و پاسخ از جمله قسمت هاي ديگر اين برنامه بود كه به همت واحد آموزش و كميته حاكميت خدمات باليني بيمارستان برگزار شد.14/8/91

                 

دریافت فایل آموزشی مبانی حاکمیت بالینی

دوره آموزشی عملیات احیا در نوزادن

زمان برگزاری :

چهارشنبه 6/10/91

مکان برگزاری :

سالن آموزش بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس

مدرس :

دکتر سید رضا میرجلیلی متخصص کوکان و نوزادن

جهت ثبت نام به واحد آموزش بیمارستان یا مسئول کتابخانه مراجعه نمایید.                

برگزاري كميته مرگ و مير نوزادان و كودكان بيمارستان طبس

جلسه كميته مرگ و مير نوزادان و كودكان بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان طبس در اين جلسه كه با حضور سرپرست و مدير بيمارستان، متخصصين اطفال و زنان و زايمان، كارشناس مامايي مركز بهداشت و ساير اعضا كميته برگزار شد موارد مرگ و مير نوزادان و كودكاني كه در طي شش ماهه اول سال جاري در بيمارستان اتفاق افتاده است مورد بررسي قرار گرفت.11/7/91

 

                                    

عيادت از بيماران سالمند بستري در بيمارستان طبس

به مناسبت دهم مهرماه روز جهاني سالمند از بيماران سالمند بستري در بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس عيادت بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان طبس در اين مراسم كه به همت واحد بهداشت خانواده مركز بهداشت طبس و با حضور دكتر سهيلي سرپرست شبكه بهداشت و درمان، دكتر توكلي سرپرست مركز بهداشت و زماني مدير بيمارستان برگزار شد عيادت كنندگان با تبريك روز جهاني سالمند و اهداي شاخه گل براي بيماران آرزوي سلامتي نمودند.10/7/91

 

                                       

جلسه سرپرست شبكه بهداشت و درمان طبس با مسئولين بخش هاي بيمارستان

دكتر سهيلي سرپرست شبكه بهداشت و درمان طبس در جلسه مشترك با مسئولين و سرپرستاران بخش هاي كلينيكي و پاراكلينيكي بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس شركت نمود.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان طبس در اين جلسه كه با حضور زماني مدير بيمارستان و محمدي حراست شبكه بهداشت و درمان برگزار شد حاضرين در جلسه به بيان ديدگاه ها و نظرات خود در خصوص مسائل و مشكلات بيمارستان پرداختند كه در پايان دكتر سهيلي به مسائل مطرح شده پاسخ داد.25/6/1391

 

              

 

آگهي استخدام دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان طبس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي شهيد صدوقي يزد در نظر دارد تعدادي از فارغ التحصيلان مقاطع مختلف تحصيلي را از طريق آزمون و به صورت قراردادي استخدام نمايد. لذا متقاضيان محترم مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر از تاريخ19/6/91 به سايت اينترنتي دانشگاه به نشاني  www.ssu.ac.irمراجعه نمايند.

بازديد نماينده مردم طبس در مجلس شواری اسلامی از شبكه بهداشت و بيمارستان 

دكتر محمدعلي عبداله زاده نماينده مردم طبس در مجلس شوراي اسلامي از ستاد شبكه بهداشت و درمان، مركز بهداشت و بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس بازديد نمود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در اين بازديد دو ساعت و نيمه كه دكتر سهيلي سرپرست شبكه و تعدادي از مسئولين مركز بهداشت و بيمارستان حضور داشتند دكتر عبداله زاده با حضور در واحدها و بخش هاي مختلف اين مراكز ضمن تبريك روز پزشك، از نزديك با مسائل و مشكلات اين واحدها آشنا شد.

در پايان اين بازديد نيز دكتر عبداله زاده با حضور در جلسه مشترك با مسئولين شبكه و بيمارستان با اشاره به اینکه حوزه بهداشت و درمان طبس به دلیل گستردگی شهرستان و پراکندگی جمعیت نیازمند توجهی ویژه است، برای رفع مشکلات این حوزه در منطقه قول مساعدت و پیگیری داد.1/6/1391 

                                       

تبریک سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس به مناسبت روز پزشک

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس روز پزشك را به پزشكان شاغل در شبكه بهداشت و درمان تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان دكتر سهيلي سرپرست شبكه با حضور در بخش های بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی شماره یک و دو روز پزشک را به پزشکان شاغل در این مراکز تبریک گفتند.

در این دیدار که معاون مركز بهداشت، مدير بيمارستان و حراست شبکه نیز حضور داشتند سرپرست شبکه با اهدای لوح و شاخه گل به پزشکان سالروز تولد بزرگ دانشمند و طبیب ایرانی شیخ الرئیس ابوعلی سینا که مقارن با روز پزشک است را تهنیت گفت.1/6/1391 

                                       

نظرسنجي ميزان رضايتمندي كاركنان بيمارستان طبس انجام شد.

به منظور سنجش ميزان رضايتمندي كاركنان بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس يك دوره نظرسنجي از كاركنان اين مركز بعمل آمد.

 به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس در اين نظرسنجي كه به همت دبيرخانه حاكميت خدمات باليني بيمارستان برگزار شد شركت كنندگان نظرات خود را در سه حيطه ميزان رضايت از خدمات رفاهي، ميزان رضايت از محيط كار و ميزان رضايت از عملكرد مسئولين در فرم هاي مخصوص اعلام مي نمايند كه نتايج آن پس از انجام تجزيه و تحليل هاي لازم اعلام خواهد شد.

اهدا يك دستگاه مانيتورينگ پرتابل علائم حياتي به بيمارستان طبس

  خير نيكوكار طبسي يك دستگاه مانيتورينگ پرتابل علائم حياتي به بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس اهدا نمود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس اين دستگاه كه توسط خير جهت استفاده در اتاق عمل با هزينه اي بالغ بر 40 ميليون ريال خريداري شده قابليت ذخيره اطلاعات تا 24 ساعت، ثبت درجه حرارت، فشار خون، نبض و ميزان اكسيژن شرياني خون، گرفتن نوار قلب، امكان اتصال به شبكه مركزي و پرينت اطلاعات را داراست.

همچنين اين نيكوكار طبسي در طي يكسال گذشته نيز يك دستگاه يخچال بانك خون، يك دستگاه يخچال دارويي و يك دستگاه فتوتراپي به ارزش تقريبي 50 ميليون ريال به بيمارستان طبس اهدا نموده است.

برگزاري جلسه حاكميت باليني بيمارستان طبس

چهارمين جلسه كميته حاكميت خدمات باليني بيمارستان شهيد سيد مصطفي خميني طبس در سال جاري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در اين جلسه كه با حضور سرپرست و مدير بيمارستان، سرپرستاران و مسئولين بخش هاي مختلف و رابطين بخش برگزار شد، گزارشي از عملكرد بخش ها در حوزه اجراي برنامه هاي حاكميت باليني توسط مسئول هر واحد ارائه گرديد.

آموزش نحوه نگارش و تدوين خط و مشي هر بخش و چگونگي انجام مميزي باليني از ديگر مسائل و موارد مطرح شده در اين جلسه بود.

                                       

حضور كاركنان شبكه بهداشت و درمان طبس در مراسم هفتم تيرماه

كاركنان شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس در مراسم سالروز هفتم تيرماه شركت نمودند.

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان طبس مسئولين و پرسنل شبكه بهداشت و درمان شهرستان طبس در مراسم سالگرد شهادت شهيد دكتر بهشتي و هفتاد و دو تن از ياران باوفايش كه در مسجد صاحب الزمان (عج) اين شهر برگزار شد شركت و ياد و خاطره اين شهيد گرانقدر انقلاب اسلامي را گرامي داشتند

                   

موقعیت جغرافیایی و اقلیمی شهرستان طبس

شهرستان طبس در شمال شرقي استان يزد واقع و از شمال به بردسكن از توابع خراسان رضوی و از غرب به استانهاي سمنان ، اصفهان  و از جنوب به استان كرمان و از شرق به شهرستانهاي بيرجند و فردوس و نهبندان از توابع خراسان جنوبی و از غرب و جنوب غربی به استان اصفهان و شهرهای اردکان و بافق از توابع استان یزد متصل ميباشد . فاصله آن با يزد 375 كيلومتر و  مشهد545 كيلومتر  مي باشد. طبس در سال 1380 براساس مصوبه هيئت محترم وزيران از استان خراسان انتزاع و به استان يزد الحاق گرديده است .

اين شهرستان در 55 درجه و 20دقيقه تا 58 درجه و 15دقيقه طول جغرافيايي و 33 درجه و 37 دقيقه عرض جغرافيايي و ارتفاع آن از سطح دريا 690 متر و وسعت آن بالغ بر 55464 كيلومتر مربع.

آب و هوای شهر گرم و خشک  با میانگین سالانه 21 درجه سانتیگراد است .بر این اساس حداکثر و حداقل دما بدین شرح است : حداکثر 53 درجه در ماه و حداقل 9 درجه در بهمن ماه . میانگین بارندگی سالانه 6/91 میلیمتر و رطوبت نسبی شهر حداقل 15 تا 65 درصد بستگی به ماه ، روز و ساعت شبانه روز، گزارش شده است . معادن غنی ذغالسنگ نشان دهنده وجود جنگلهای انبوه و دریاچه های بزرگ در گذشته ای دور در این منطقه می باشد . بنابراین می توان عنوان داشت که آب و هوای این سرزمین نیز در طی زمان تغییرات متعددی به خود دیده است . به هر حال می توان گفت که زمستان در طبس فقط سه ماه محاسبه میشود. چنانکه جهانگردی خارجی در این باره چنین می نویسد: د رماه مارس امکان دارد که در موارد نادری بارندگی شود . لیکن در این ماه غالباً هوا بسیار گرم است . تا ماه نوامبر آسمان بی ابر، هوا خشک و درجه حرارت هنگام ظهر بالاست ...(گابریل،آلفونس، عبور از صحاری ایران ، ترجمه فرامرز نجد سمیعی ، آستان قدس، 264،1371)

ارتفاع شهر طبس از سطح دریا 711 متر می باشد . مساحت تقریبی شهر طبس 25 کیلومتر مربع عنوان شده است .

 

معرفی بیمارستان:

تنها مرکز درمانی شهرستان، بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی واقع در شهر طبس می باشد که ساختمان آن در سال 1352 احداث گردیده و به قبل از زلزله سال 57 طبس مربوط می شود که در آن حادثه40 تا 50 درصد تخریب شده است.

بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس یک بیمارستان عمومی با تعداد 75 تخت مصوب که در حال حاضر با 81 تخت فعال مشغول ارائه خدمت بوده و دارای چهار بخش اصلی جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال و داخلی می باشد که در آخرین ارزشیابی بعمل آمده در گروه بیمارستان های درجه دو قرار گرفته است.

این بیمارستان در زمینی به مساحت 17000 مترمربع و زیربنای 7500 مترمربع در دو طبقه احداث گردیده که از زمان ساخت آن در سال 1352 بخش اورژانس و درمانگاه در سال 1359، بخش قلب و سی سی یو در سال 1369، واحدهای حسابداری، درآمد و ترخیص در سال 1375 و بخش دیالیز در سال 1386به مجموعه قبلی اضافه شده است.

 

علاوه بر مجموعه واحدهای فوق این بیمارستان دارای واحدهای پاراکلینیکی آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی ، تست ورزش وآندوسکوپی می باشد

آدرس : طبس - بلوار امام رضا

تلفن تماس : 4-03534222011