پیوند به

موقعیت وب

 

 

 

 

 

 

 

بیمارستان سوانح و سوختگی شهید صدوقی یزد

 

 

بیمارستان شهید صدوقی

با زیر بنای 43000 متر مربع در زمینی به وسعت 50 هکتار در قسمت جنوب شرقی شهرستان یزد در محیطی دور از هیاهوی شهری و در محدوده ای ساکت و آرام بنا گردیده است .کار طراحی و نقشه برداری بیمارستان از سال 1362 آغاز و در سال 1364 عملیات ساختمانی شروع ودر سال 1379 پایان پذیرفت و نهایتاً در سال 1380 به بهره برداری رسید .این بیمارستان به بهره گیری از استانداردهای ساخت و ساز بیمارستانی و نیز تلفیقی از ذوق و هنر معماری ایرانی متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوای کویری یزد در پنج طبقه احداث گردیده است

 

 

 


 بیمارستان افشار

بیمارستان افشار با مساحت 22000 مترمربع درشمال غربی استان در سال1356 به همت مرحوم آقای محمدصادق افشاربه بهره ورداری رسید و در حال حاضر یکی از مراکز درمانی دولتی استان به حساب می آید.این مرکزبا بخشهای جراحی قلب- اتاق عمل قلب باز- داخلی قلب- آنژیوگرافی- 3 بخش CCU- دو بخش ICU قلب ویک بخش ICU نارسایی قلب - بخش جنرال- واتاق عمل جراحی با 154 تخت فعال و تجهیزات کامل می تواند به بیماران عزیزارائه خدمت نماید.

 

 

 

 مرکز جامع روانپزشکی

 

 

 


بیمارستان شهید بهشتی تفت


بیمارستان شهید بهشتی تفت در 12کیلومتری شهر یزد واقع گردیده ، احداث این مرکز در سال 1355 شروع و در سال 1367 به بهره برداری رسیده است.
سطح زیر بنای فعلی بیمارستان 4000 متر مربع می باشد که شامل بخشهای اورژانس ،داخلی،جراحی ،زایمان ،دیالیز ،اطفال ،اتاق عمل جنرال ،ICU ،CCU ،VIP،UROD می باشد.بخشهای تشخیصی این مرکز عبارتند ار :آندوسکوپی -کولونوسکپی-رادیولوژی -سونوگرافی -تست ورزش-اکوکاردیوگرافی-آزمایشگاه تشخیص طبی همچنین کلینیکهای تخصصی پوست -قلب -چشم -داخلی -عفونی -اطفال -زنان-ترک اعتیاد و مشاوره تغذیه شایان ذکر است مساحت زمین بیمارستان شهید بهشتی 25000 متر مربع می باشد که 4000 متر زیربنا دارد.

 

 

بیمارستان شهید رهنمون(فرخی قدیم )

بیمارستان شهید دکتر رهنمون ( فرخی قدیم ) که از قدیمی ترین بیمارستان های استان یزد می باشد در سال 1314به صورت یک بهداری تاسیس شد .با گذشت زمان و پیشرفت علم و دانش و نیاز روزافزون به مرکز درمانی پیشرفته تر این بهداری به صورت یک بیمارستان در سال 1321 تاسیس و در سال 1326 به بهره داری رسید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به یاد فرخی یزدی (شاعر ،روزنامه نگارو سیاستمدار دوران پهلوی )به نام بیمارستان فرخی نامگذاری گردید. در سال 1358 اولین بخش اطفال در استان توسط دکتر برخورداری و یک پزشک هندی در این بیمارستان دایر گردید.