"

پيشگيري اولین گام تندرستی است, هر آنچه سلامتی را برای جامعه به ارمغان می آورد، در گرو رعایت نکات بهداشتی است

برگزیده اخبار بهداشتی

در این بخش ما تلاش می نماییم که خبرهای متنوع معاونت را با دقت و به سرعت در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعات این بخش شامل اخبار جلسات ، افتتاحیه امکانات بهدشتی و درمانی در سطح استان ، همایشهای کشوری و استانی ، بسته های خبری مطابق با تقویم بهداشتی کشوری و جهانی و در نهایت ارائه آمار و اطلاعات متنوع و شاخصهای استانی مربوطه. البته ما بر آنیم با اطلاع رسانی صحیح گامی هر چند کوچک در جهت ارتقاء سلامت جامعه برداریم. اینک بهترین خبرهای بهداشتی استان...

کلیه اخبار سایت...

 • کارگاه دوروزه آشنایی با راههای پیشگیری از انتقال عفونت اچ ای وی/ایدز از مادر به کودک

  به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان کارگاه دوروزه آشنایی با راههای پیشگیری از انتقال عفونت اچ ای وی/ایدز از مادر به کودک در تاریخ 19 و 20/4/96  در محل مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید. خانم دکتر پدرزاده پزشک مسئول ایدز استان بیان داشتند که هدف از  برگزاری این کارگاه آشنایی شرکت کنندگان با  نحوه حذف انتقال عفونت اچ ای وی و سیفیلیس از مادر به نوزاد میباشد که در مرحله اول این برنامه در مراکز منتخب و در مرحله دوم که از ابتدای مهر ماه خواهد بود در کل استان اجرا میشود. این برنامه با همکاری معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشگاه در کلیه مراکز سلامت جامعه و پایگاههای بهداشتی و بیمارستانهای استان اجرا میشود.

 • نشست خبری معاون محترم بهداشتی با اصحاب رسانه بمناسبت هفته دخانیات

   

  به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان نشست خبری معاون محترم بهداشتی با اصحاب رسانه در روز دوشنبه مورخ 96/4/13 بمناسبت هفته دخانیات در محل دفتر معاونت بهداشتی برگزار گردید. در این نشست جناب آقای دکتر لطفی در مورد برنامه های هفته دخانیات(10 لغایت 16 تیر 96) توضیحات مفصلی ارائه دادند. ایشان در مورد اهمیت فرهنگ سازی جهت کاهش تقاضا و همکاری بین بخشی تأکید نموده و خواستار همکاری بیشتر اصحاب رسانه جهت انعکاس مضرات مصرف دخانیات و قلیان د ر رسانه ها شدند و تأکید نمودند رسانه ها نقش بسیار مهمی جهت همراه کردن جامعه در جهت مبارزه با این آسیب اجتماعی بر عهده دارند.

 • نشست معاون بهداشت با مدیران و کارشناسان ستاد معاونت بهداشتی برگزار شد


  به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان نخستین نشست هم اندیشی مدیران حوزه بهداشت دانشگاه در سال ۱۳۹۶ در روز سه شنبه مورخ ۹۶/۳/۲  در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان با حضور معاونت محترم بهداشتی و معاونین محترم ایشان و روسای محترم شبکه و مراکز بهداشت شهرستانها و مدیران و کارشناسان مسئول گروههای ستادی مرکز بهداشت استان برگزار گردید. در این جلسه جناب آقای دکتر لطفی معاون محترم بهداشتی در مورد محورها و جهت گیریهای عمده بهداشت در سال 1396توضیحات مفصلی ارائه دادند و در مورد تلاش و جدیت همه همکاران حوزه بهداشت تأکید نمودند.

 • آیت الله ناصری: ارتقا سلامت روانی جامعه با ترویج سبک زندگی اسلامی امکان پذیر است

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ارتقا سلامت روانی جامعه یکی از مواردی است که با ترویج سبک زندگی اسلامی خود به خود اتفاق می‌افتد.

 • همایش سیاستها و شاخصهای جمعیتی استان

  به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان نخستین نشست هم اندیشی مدیران حوزه بهداشت دانشگاه در سال ۱۳۹۶ در روز سه شنبه مورخ 96/3/3 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان با حضور معاونت محترم بهداشتی و معاونین محترم ایشان و روسای محترم شبکه و مراکز بهداشت شهرستانها و مدیران و کارشناسان مسئول گروههای ستادی مرکز بهداشت استان برگزار گردید. در این جلسه جناب آقای دکتر لطفی معاون محترم بهداشتی در مورد محورها و جهت گیریهای عمده بهداشت در سال 1396توضیحات مفصلی ارائه دادند و در مورد تلاش و جدیت همه همکاران حوزه بهداشت تأکید نمودند.

   

  .                                                                        

   

 • نشست تخصصی سیاستگذاران سلامت در حوزه ی دیابت

   

  به منظور رونمایی از سند دیابت و تبیین وضعیت موجود بیماریها ی غیرواگیر استان، نشست تخصصی سیاستگذاران سلامت در حوزه ی دیابت در روز سه شنبه دهم مرداد ماه  از ساعت 9 تا 13 صبح در محل هتل صفاییه- سالن خیام برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان در این نشست آخرین یافته های علمی- پژوهشی مرتبط با دیابت، راهکارهای عملی و موثر در کنترل و پیشگیری ازاین بیماریها، اقتصاد سلامت و بهره وری درهزینه ها مورد بررسی قرار گرفت. این نشست با حضور صاحبنظران، مدیران حوزه ی سلامت ،کارشناسان بهداشت و درمان استان و با همکاری مرکز تحقیقاتی - درمانی دیابت یزد، معاونت درمان، بهداشت، غذا و دارو و شرکت نوو نوردیسک برگزار شد.

گروه سلامت خانواده

گروه مبارزه با بیماریها

گروه گسترش شبکه ها

واحد دهان و دندان

گروه بهداشت حرفه ای

گروه بهداشت محیط

واحد بهبود تغذیه

واحد آموزش سلامت

واحد بهداشت مدارس

گروه طب کار

مدیریت سلامت در بلایا

سلامت روان